Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
aktualizováno: 05.08.2011 09:15:47 

LDT Lesní mlýn Jiřetín - Lesné a LDT Lesanka Pec pod Čerchovem

Kronika
Kronika tábora Lesanka 2011
 
 
 
Ukázka ze starých záznamů:
 
  1.táborový den sobota 3.7.2010
Cesta do tábora proběhla v pořádku ( kromě dotazů - kdy už tam budeme již od Slaného :-D ) Po ubytování a dobrém obědě jsme díky krásnému počasí vyrazili na koupaliště. Po večeři následovalo rozdělení do oddílů a měli jsme táborák.
 
2.táborový den neděle 4.7.2010
Dnes jsme se seznámili s čarodějnicí, zahráli si s ní hry a protože jsou čarodějnice velké parádnice, tak jsme vyráběli čarodějné účesy a doplňky. Na závěr odpoledne proběhl "čarodějný rituál" - podívejte se na fotky :-) Odpoledne je krásné počasí, tak opět hurá na koupaliště a večer nás čekají zájmovky. Každý si bude moci vybrat, zda bude raději tvořil, sportovat nebo třeba psát dopisy pro rodiče :-)
 
3.táborový den pondělí 5.7.2010
Dnešní den byl ve znamení sportu-dopoledne jsme uspořádali turnaj ve vybíjené. Odpoledne jsme byli na procházce a hráli hry s kamínky. Večer jsme si užili naše oblíbené zájmovky-každý podle své chuti,ale všichni s radostí.
 
4.táborový den úterý 6.7.2010
A prší a prší.Pršelo celou noc a ani ráno se počasí nezlepšilo. Tak jsme v chaloupce a malujeme trička. Pak se v jídelně překvapivě proměníme v prospektory. Sladké vdolečky k obědu nám opravdu přijdou vhod.
 
 
1. den tábora: SOBOTA 4.7.2009
Z Kladna jsme vyrazili autobusem od Domu kultury na Sítné s 41 dětmi  a 3 vedoucími na palubě. Ostatní dojeli vlastní dopravou.
Celkem  nás přijelo 46 dětí a 6 vedoucích.
Čekal na nás velmi dobrý oběd v podobě bramborové kaše a smaženého květáku. Moc nám chutnalo.
Ubytovali jsme se, poobědvali, probrali jsme pár organizačních věcí a pravidla, která je třeba dodržovat, aby se tábor vyvíjel v klidu, zdraví a pohodě. Během poledního klidu jsme se sžívali s novým prostředím a spolubydlícími. Pokoje jsou 2 - 7 lůžkové. Po obědě jsme se rozdělili  do oddílů, vymysleli si názvy. Pak jsme hráli seznamovací hry v oddílech a znovu si povídali o pravidlech bezpečnosti a hygienických zásadách.jsme i na procházku a nebýt deště, došli jsme až na Tolštejn. Mezitím dorazila očekávaná tábornice Anetka. přijela z nevelké dálky - od Ústí, autem se svým tatínkem .
Po svačině jsme si na dveře pokojů vyrobili osobní schránky, do kterých si budeme psát jen samé milé věci. Vyměňování této korespondence nás zabavilo na dlouho a zájem o táborovou poštu trvá dosud.
V 16,00 hod. jsme se nasvačili, byl banán a pečivo.
16,30 -18,00  2.část odpoledního programu: seznámení s blízkým okolím tábora
18,00 hod. večeře (výborné sladké knedlíky). Službu zahajuje zelený oddíl, potrvá až do odpoledne následujícího dne.          
Po večeři povídání o celotáborové hře Návštěva Říše pohádek (dále jen CTH).
Večerní hygiena, poté čtení pohádky na dobrou noc pro všechny zájemce.
20,30 hod.  večerka pro nejmenší.
Hry pro větší děti.
Večerka ve 21,30
21,30 hod. večerka pro všechny ostatní
 
Neděle byla prvním dnem naší celotáborové hry. Cestovali jsme pohádkou O perníkové chaloupce a byly i perníčky, ( mňam!).
Pohádku do své knihy získaly hned dva oddíly, shodou okolností oba s vedoucími jménem Petra :-) : modrý oddíl Šmoulové a žlutý oddíl Sluníčka. Měli jsme se dobře, i počasí už bylo mnohem lepší, jen nás pěkně potrápila klíšťata. Večer jsme se vydali na cestu za světýlkem jako Jeníček s Mařenkou - a tak máme za sebou první úspěšnou noční hru.
                                                                                                                                        5.7.2009
Pondělí nás přivedlo do pohádky O Dlouhém, Śirokém a Bystrozrakém.  Počasí bylo docela pěkné, i když proměnlivé: často tu sprchne, ale po chvíli je zase hezky. Když se máme kam schovat a co dělat, tak nám to moc nevadí. Klíšťata nás nadále sužují, tak jsme zavedli "celoplošný příděl vitamínu B". Pohádku vyhrála opět žlutá Sluníčka ( a to je oddíl s nejvíce "prťaty"!)
 
Úterý bylo v duchu pohádky O pyšné princezně. Ranní hra , při které mají děti určit, o jakou pohádku se jedná, děti trochu potrápila, stále nemohly pohádku poznat. Počasí se ukázalo stálé ve své proměnlivosti :-), opět svítilo sluníčko a opět i pršelo.
Zaznamenali jsme výraznou změnu: skoro žádná klíšťata! A tak pokračujeme v podávání B-komplexu.
 
Na středu jsme naplánovali pěší výlet na kozí farmu. Cestou jsme hledali indicie k určení 4 zvířat, která nám měla napovědět dnešní pohádku. Poznáte, o jakou pohádku šlo, když zvířátka byla:  vlk, zajíc, liška a medvěd?
My jsme určili pohádku O koblížkovi. A bylo to správně. Sotva jsme došli na kozí farmu, spustil se ohromný liják a tak jsme si jen poslechli povídání o práci a zvířatech na farmě, kozičky byly schované a my taky. Když déšť ustal, byl čas vyrazit zpátky do tábora. A tak jsme šli, jenže v Jiřetíně, naštěstí již nedaleko Lesního mlýna nás zastihla pravá horská bouřka a my promokli během několika minut až na kost, přestože jsme  měli pláštěnky. Byl to pro nás ohromný zážitek. Odpoledne trávíme "doma" a je nám fajn.  
 
 
 
TOPlist